KONST / Litografier / Färglitografi 16182036
*
nr 1618 2036
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Druvor i skål. Signerad, färglitografi, numrerad 125/150, daterad -89, bladets mått: 84x60 cm, yttermått inklusive ram: 87x64 cm
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 04:39:14)
Uppdatera
Visning
fredag 3/5, lördag 4/5, söndag 5/5 och måndag 6/5
Auktionen
avslutas:
måndag 6 maj kl 19:48:36
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: druvor i skål färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:44
*
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
nr 1618 2036
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Druvor i skål. Signerad, färglitografi, numrerad 125/150, daterad -89, bladets mått: 84x60 cm, yttermått inklusive ram: 87x64 cm
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
Aktuellt bud: | Inga bud (per 04:39:14) Uppdatera |
Visning |
fredag 3/5, lördag 4/5, söndag 5/5 och måndag 6/5 |
Auktionen avslutas: |
måndag 6 maj kl 19:48:36 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: druvor i skål färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:44